Dołącz do Naszej społeczności
zobacz gdzie jesteśmy. |
picture picture picture picture
picture

Nowy wątek

Dzisiaj użytkownik: Mikuś222 utworzył wątek w kategorii: Biznes.

picture

Piszemy opinie

Każdy chce jak najwięcej wiedzieć o danym produkcie. Zapraszamy.

picture

Tworzymy forum

Każdy użytkownik przyczynia się to rozwoju tego forum. Dziękujemy.

Jakie książki polecacie

Jakie książki polecacie

Jakie polskie autorki najbardziej doceniacie pod kątem warsztatu pisarskiego? Skończyłam dłuższy cykl fantastyczny, a teraz wolałabym przenieść się w klimaty staropolskie. Może mi coś podpowiecie, bo niestety niewiele propozycji wydawniczych występuje w tym nurcie?

Posty: 8

 
Wszystkie książki przypominające „Nad Niemnem” biorę ogólnie w ciemno :) Dawajcie więcej :D

Damiano

Posty: 3

 
Przyznam, że wydawnictwa się w ostatnich latach poprawiły. Dopuszczają do głosu nowych autorów, ciekawe wątki, często mocno niszowe. O to chodzi.

codePerformance

Posty: 24

 
Dawno tak dobrego romansu nie czytałam z czasów szlacheckich „Dwór w Czartorowiczach. Nowe Pokolenie”. Odsyłam cię do autorki Monika Rzepiela. Saga obyczajowa, tak rozbudowana nie jest niestety spotykana często. Powrót do klasyki moim zdaniem. Powiedziałabym odświeżona Eliza Orzeszkowa może, ale to już zupełnie inne pióro, inne czasy. Dwa razy łezka mi się zakręciła przy lekturze, więc oceniam bardzo wysoko.

Serwet87

Posty: 5

 
Czytałam wywiad z Moniką Rzepielą i faktycznie prawdziwa pasjonatka, która się wybiła ze swoimi pomysłami na trudnym rynku wydawniczym.

Facio

Posty: 4

 
Wraca moda na romanse. Kobiece lektury dominują w wielu biblioteczkach. Widzę ten trend już od kilku lat.

mokwas

Posty: 21

 
Lubię poznawać losy bohaterów od dzieciństwa, aż do momentu śmierci. Obyczajowe lektury są bardzo wciągające, chociaż nie powiem. Trzeba się do nich przygotować psychicznie :)

Nauken56

Posty: 19

 
Dobry autor najczęściej się specjalizuje, a u pani Moniki Rzepieli to widać wyraźnie. Z tego powodu dołączę się do poleceń, bo warto promować lekkie pióro.

zuzanna

Posty: 16

 
Debiuty literackie uwielbiam, bo najczęściej mają w sobie „to coś”. Powieści historyczno – realistycznych brakuje na krajowym rynku wydawniczym według mnie.

alidoddo

Posty: 12